PSÍ DOMOV

Návrh pro náš útulek udělala paní Dagmar Šimková (vystudovala výtvarnictví v Praze a soukromé studium u prof. akad. mal. Miloše Kesla, prof. akad. soch. Jiřího Duška). Věnuje se pomoci fauně a flóře nejen svými obrazy. Je členkou naší organizace, a již mnoho let s námi spolupracuje. S jejím svolením jsme zde udělali malé úpravy v podobě nápisu soukromý útulek "Psí domov" Řepnice.

Kontakt

Česká společnost přátel zvířat
Soukromý útulek PSÍ DOMOV
Řepnice 30, 412 01 Litoměřice

Číslo účtu:
174 136 370 / 0300

IČ: 70939683

DIČ: CZ70939683

Mobil:
+420 602 893 442

E-mail:
marek.maskulanis@seznam.cz


 
  Mája tisk
Útulek děkuje tiskárně ,,Mája tisk" za pomoc, kterou tiskárna poskytuje ZDARMA!!!

Tiskárna ,,Mája tisk" tiskne potřebné vizitky, plakáty a vše, co útulek potřebuje.

Pokud se rozhodnete využít služeb tiskárny ,,Mája tisk", přispíváte i Vy na pomoc opuštěným a týraným psům a kočkám v řepnickém útulku ,,Psí domov". Tiskárna podporuje určitými procenty z tržby náš útulek!!!

Za to patří tiskárně ,,Mája tisk" veliký dík!!!

Za všechna opuštěná a týraná zvířata děkuje majitelka soukromého útulku Miluše Maskulanisová.

Mája tisk

Tisk vizitek, letáků a samolepek

   
  Litoměřický deník
Každých 14 dní (t.j. liché soboty) je nabídka psů z útulku v deníku Litoměřicka i s fotografiemi.

Toto určitě usnadní majiteli, kterému se ztratil pes, jeho rychlejší nalezení, protože ne každý má možnost sledovat internet.

 
  Návštěvnost
 
  Webmaster
Dana Floriánová
 
  RSS
RSS feed
 
téma * Uvažujete o pořízení pejska z našeho útulku?
Vydáno dne 12. 04. 2007 (2549 přečtení) (Informační e-mailVytisknout článek)

Než se rozhodnete navštívit náš útulek, položte si několik následujících otázek a prodiskutujte je se všemi členy rodiny:
- Mám byt - nemám zahradu, mám ji dostatečně zajištěnou, aby pes neutíkal?
- Jsem ochoten /a chodit s pejskem každý den na procházky v jakémkoliv počasí?
- Jsem schopen vybraného pejska uživit? krmení, veterinární péče ...
- Neplánuji stěhování, další dítě a jiné změny? Které často stojí za rozhodnutím dát psa pryč.
- Dokážu být opravdu odpovědný za psa a starat se o něj po celý zbytek jeho života? (často se nám stává, že přijdou prarodiče se svými dospělými dětmi k nám do útulku a vyberou si štěně, mladého pejska. V momentě kdy přijde nemoc, úmrtí, jde pejsek zpět do útulku). Zbytek rodiny, byť se u nás dušuje: pokud taková to situace nastane, jsme schopni a chceme se o pejska dále postarat, ho i po několika letech přivedou opět do útulku.

Všechny tyto věci je nutné dobře zvážit, protože v útulku mnoho lidí podléhá kouzlu pejsků a bez přípravy si je odvedou domů. Rozhodnutí vzít si psa z útulku by mělo být zodpovědné, protože i psům, kteří už za sebou mají špatnou zkušenost s lidmi, se další takové zkušenosti bohužel nevyhýbají. Nedostatečně promyšlené rozhodnutí, nebo impulzivní výběr bez ohledu na reálné potřeby rasy a konkrétního psa vedou k jejich opětovnému vrácení do útulku.

Důvody jsou různé:
- pes štěká hodně, nebo štěká málo,
- utíká, je příliš temperamentní, nebo moc klidný
- neposlouchá, nesplňuje představy majitele na to co má a nemá umět....

Někteří psi z útulku nemusí znát běžné věci našeho života – např. výtah, vysavač, auta, rušné ulice, další zvířata apod. Nebo mají na určité věci špatné vzpomínky a negativní zkušenosti. Potom jejich reakce může být jiná, než obvykle předpokládáme. Tomu lze předejít velmi trpělivým postupným přivykáním na náš běžný denní život, a také pevným držením vodítka v neznámých situacích. Připravte si doma pro nového pejska: měkký a teplý pelíšek, misku na jídlo, misku na vodu a nějakou hračku. V útulku se ptejte na všechno co Vás napadne a nechte si poradit. Pejsek, kterého si odvedete, bude veterinárně ošetřený a kompletně přeočkovaný. Další vakcinace je nutné aplikovat jednou ročně + dvakrát ročně je nutné pejsky odčervovat s pomocí veterinárních přípravků.

Pro všechny pejsky v útulku platí, že jejich aklimatizace v rodině není ani tak otázkou zkušeností s chovem psů, ale spíše otázkou trpělivé lásky, která i v tomto případě dokáže zázraky.

Pokud si pořídíte pejska z útulku, získáte věrného kamaráda, který vaší lásku vrátí psí několikanásobnou bezelstnou láskou k Vám.Celý článek Informační e-mailVytisknout článek

Otevřeno

Pondělí, středa, čtvrtek:
15 - 17 hodin

Sobota: 14 - 16 hodin

Úterý, pátek, neděle a svátky zavřeno.

Mimo provozní hodiny
NUTNÁ dohoda
na telefonu 602 893 442.

Pokud si přes internet vyberete pejska z útulku a jste z daleka, prosíme ověřte si telefonicky, zda pejsek již nebyl vydán nebo zda nejsme na odchytu či veterině. Ušetříte si tím zbytečnou cestu, ale i případné zklamání.


Co dělat, když najdu psa?

To se může stát. Vidíte kolem sebe pobíhat pejska, který je zmatený a neví, kde vlastně je a kde má pána. Pokud má pejsek známku, máte napůl vyhráno, protože podle známky se dá dohledat i majitel. Někteří pejsci mají na krku i informace o tom, na koho se obrátit, pokud se ztratí (kapsli s adresou nebo telefonem). V tomto případě kontaktujte majitele a pejska mu předejte. Pokud kontakt na majitele nenajdete, volejte městkou policii (MP), která se pejska ujme a buďto bude kontaktovat sama majitele nebo pejska předá do útulku, kde se o něj postarají.Pokud je to na venkově kde MP není vyhledejte zastupitele příslušné obce ( vždy bydlí v obci - každý občan na vesnici ví kde bydlí jeho starosta, místostarosta... ). Pokud by jste si jej chtěli nechat, tak nejprve zjistěte, zda se někomu nezatoulal! Zavolám na příslušnou MP, do útulku, OÚ,oni zjistí zda pejsek nemá čip. - Jste povinni odevzdat ho příslušnému státnímu orgánu, který vyhledá majitele.Nikdy pejska neodvážím z katastru kde jsem jej našel, ale odevzdám ho v místě nálezu ,v obci! Když se majitel psa nenajde, odevzdá ho do útulku. Postup je tedy následující:

Pes je domácí mazlíček, který by vždy měl někomu patřit. V naší zemi se nestává, že by se psi volně pohybovali a neměli vlastního pána. Pokud jsou to pejsci bez pána, jsou umístěni do psího útulku, kde se o ně starají, kde dostanou jak lékařskou péči, tak i najíst a napít. V útulku bude pejsek chráněn před nepřízní počasí, ale jistě by mu bylo mnohem lépe doma u svého pána. Někteří se nového domova dočkají, jiní nikoliv. Vypadá-li dobře krmen a není-li zanedbaný, určitě někomu patří. Pokud však na pejskovi je znát, že se o něj nikdo nestará a vy byste si jej rádi vzali do své péče, pak nejprve navštivte veterinární ordinaci a jak jsme zmiňovali výše, upozorněte příslušné úřady, útulek, a nechte pejska vyšetřit. Ujistěte se zda nemá nějaké nemoci, zeptejte se kolik asi tak pejskovi je let a poté si jej teprve vezměte k sobě domů.

Nikdy si neberte neznámého psa hned domů, a pokud se vám jeho chování nezdá, tak jej určitě ani nehlaďte a neberte do auta! Vyčkejte na příjezd policistů. Pejska si můžete vzít i z útulku, poté co mu budou provedena všechna potřebná vyšetření.


Otázka koček v Litoměřicích

Pokud občan najde v Litoměřicích kočku, obrátí se na psí útulek a majitelé útulku si pro kočku k nálezci přijedou. V žádném případě nálezce kočky nebo kotěte nemůže kočku přinést do psího útulku. Útulek přijme pouze kočky z města Litoměřice. Nálezce může také kontaktovat Městskou policii v Litoměřicích, která okamžitě vyrozumí útulek v Řepnici.

© PSÍ DOMOV Řepnice u Litoměřic