Péče o kočičky

Na našich stránkách útulku zveřejňujeme kočky nalezené, či majitelem odložené. Nejprve, jako i u psů v nabídce  hledáme majitele, pokud se nenajde, bude nalezené zvíře předáno do dočasné péče (viz podmínky pro převzetí). V případě odložení majitelem, stává se zvíře v majetkem útulku. Totéž platí i v případě uplynutí zákonné lhůty dle Občanského zákoníku.

Pokud se původní majitel přihlásí o zvíře, musí samozřejmě doložit prokazatelně vlastnictví zvířete a útulku uhradit náklady spojené s tímto zvířetem.
Mimo těchto kočiček, máme v útulku na dobu nezbytně nutnou, i další kočky (zdivočelé), z odchytů v kastračním programu), a kočky v léčbě, které zveřejňujeme po vyléčení. Takže pokud postrádáte svou kočku, kocoura (psa) doporučujeme osobní návštěvu útulku, či nám poslat co nejdříve jeho kvalitní fotografii se stručným popisem kdy a kde se ztratil, zda bylo zvíře označeno čip, tetování.. .
Kočky, které zatím nemohou do nového domova k novým majitelům (malé a v léčbě), lze zamluvit, ale pouze po osobní návštěvě.
Všechny kočky, které projdou útulkem a jeho karanténou jsou, pokud to dovoluje jejich věk a zdravotní stav vykastrované v kastračním plánubez ohledu na pohlaví. Pokud je kočka nemocná či zraněná je léčena, v případě, že stav je léčitelný. Poté jsou dospělé kočky vypouštěny v původních lokalitách. Kde jsou dále monitorovány útulkem a jeho tzv. dobrovolníky.